MACGRAF
REKLAMA & POLIGRAFIA

Druk - Gadżety

Gadżety stanowią integralną część dzisiejszej kultury konsumpcyjnej, pełniąc funkcję zarówno praktyczną, jak i promocyjną. Oprócz możliwości personalizacji w technice tampodruku lub UV dostarczamy klientowi różnego rodzaju gadżety, które obejmują szeroki zakres produktów, od długopisów, toreb, koszulek po kubki, pendrive i powerbanki. Wysoka jakość wykonania oraz oryginalny design są kluczowe dla sukcesu w branży gadżetów promocyjnych.

4. Druk UV i UV LED – nowoczesna metoda druku pozwalająca drukować na każdym materiale (szkło, drewno, PVC, metal). W przypadku UV LED druk odpowiada jakością niemal drukowi offsetowemu. Jednocześnie jako druk cyfrowy jest prosty w przygotowaniu i tani. Jako że jest odporny na działanie czynników atmosferycznych wykorzystuje się ją w przygotowaniu reklamy zewnętrznej jak bilbordy, banery, flagi itd. Wykorzystuje się ją w druku wielkoformatowym.

5. Druk solwentowy – metoda wykorzystująca powszechnie w druku wielkoformatowym i reklamie zewnętrznej. Sprawdza się doskonale na PVC, zwłaszcza gdy druk jest narażony na działanie czynników atmosferycznych. Współcześnie odchodzi się od tej metody z powodu wykorzystania w niej trujących chemikaliów. Jakością odbiega od pozostałych metod.

6. Tampodruk – metoda polegająca na odbijaniu nadruku na produktach przy pomocy niewielkiej gąbki (tampona). Ze względu na powyższe, stosuje się ją do tworzenia małych nadruków. Rekompensuje to jednak jej wydajność. Przy pomocy tampodruku można zadrukować bardzo dużo obiektów w krótkim czasie. Ponadto może być stosowana na przedmiotach o nieregularnej powierzchni. Sprawdzi się w przypadku niewielkich gadżetów reklamowych jak: długopisy, zapalniczki, smycze itd

W naszej ofercie znajdziecie następujące rodzaje druku:

1. Druk offsetowy – technika o bardzo dużej dokładności, przewyższającej inne techniki. Przy pomocy offsetu możliwe jest uzyskanie większej palety barw niż np. w druku cyfrowym. Niestety, jest to również metoda bardzo droga, gdyż wymaga przygotowania specjalnych matryc, które będą nanosić na wydruk poszczególne kolory. Z tego powodu druk offsetowy stosuje się, gdy trzeba wytworzyć dużo (tysiące) egzemplarzy danego produktu. Z tego powodu sprawdzi się w drukowaniu etykiet, opakowań, ale również gazetek promocyjnych, ulotek, folderów itd.

2. Druk cyfrowy – jest prosty i nie wymaga skomplikowanych przygotowań. Paleta barw jest niemal tak dobra jak w przypadku druku offsetowego. Niestety jakość wydruku jest wyraźnie niższa i kiepsko sprawdzi się w przypadku druków wysokonakładowych (przestaje być opłacalny). Dlatego przy pomocy druku cyfrowego można przygotować materiały promocyjne o ograniczonym nakładzie, broszury, materiały informacyjne i rzecz jasna dokumenty itp.

3. Sitodruk – bardzo stara i prosta metoda drukarska, zapewniająca jednak sporą trwałość wydruku. Jej zaletą jest to, że można ją stosować niemal na wszystkim (tkaniny, drewno, plastik, skóra). Wadą jest szybkość druku, która czyni z sitodruku raczej metodę małonakładową. Świetnie sprawdzi się przy drukowaniu różnych materiałów reklamowych, jak torby czy t-shirty itp.

 

Copyright © 2024 MacGraf. Wszystkie prawa zastrzeżone.